2 серпня – Міжнародний день голокосту ромів

05.08.2013

Друга світова війна, найстрашніша трагедія двадцятого століття, заподіяла страждання всім народам і привела до величезної кількості жертв. Україна виявилася однією з країн, які потерпіли найбільше, тому що вона була цілком окупована гітлерівською Німеччиною і піддалася найжорстокішому режиму керування з боку загарбників, втративши за цей час мільйони людей різних національностей, у тому числі й ромів.
Упродовж Другої світової війни нацисти позбавили життя сотні тисяч ромів по всій Європі. В Україні роми стали одними з перших жертв розстрілів у Бабиному Яру.

2 серпня виповнюється 69 років з часу масового знищення ромів-в’язнів в нацистському концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау. У відповідності до постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 року № 2085 в цей день відзначається на державному рівні Міжнародний день голокосту ромів.

2 серпня на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" об 11.00 годині відбулося покладання квітів до пам'ятного знаку розстріляним у Бабиному Яру ромам.
На заході були присутні представники ромських організацій, дирекція та наукові співробітники Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

Присутні вшанували пам'ять невинно убієнних ромів молитвою за упокій та хвилиною мовчання.