Історія

Історико-архітектурна довідка

30.03.2011
Дана земельна ділянка знаходиться в урочищі Бабин Яр у Шевченківському районі міста Києва. З західної сторони вона обмежується вулицею Дорогожицькою, з північної – вулицею О. Теліги до буд. №39, навпроти якого встановлений пам’ятник жертвам Куренівської трагедії, а далі – яром. Зі східної сторони урочища ділянка закінчується біля склепу сім’ї Качинських, а південна сторона простягається від склепу вздовж асфальтованої алеї до приміщення Шевченківського районного відділення „Київзеленбуду”, і далі обмежується вже зайнятими і забудованими земельними ділянками та частиною вулиці Оранжерейної. Крім того, земельну ділянку перетинає вулиця Мельникова, на розі якої та вул. О. Теліги знаходиться станція метро „Дорогожичі”, яка не входить в межі земельної ділянки.

Історична довідка

17.03.2011

Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.
Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів - жінок, стариків і дітей, за ідеологічною – комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі „ вищої раси”.