28 вересня, до 82-х роковин Дня пам'яті жертв Бабиного Яру – мультимедійна документальна виставка "Бабин Яр: Дзеркала смерті”.
Виставка покликана повернути глибинне знання про зло вчорашнє, аби надихнути зупинити зло сьогоднішнє.
Близько 100 тисяч осіб - євреїв, українців, ромів – загинуло від рук нацистів у Бабиному Яру під час Другої світової війни. Десятки менших “бабиних ярів” залишає після себе російська армія в Україні зараз.
Війна змусила нас переглянути багато процесів, в тому числі вона показала потребу у нових підходах до меморіалізації. Використання лише двох форматів роботи з пам’яттю: кладовище чи музей, - призвело до того, що 2021 році лише 55% українців знали, що Бабин Яр знаходиться в Києві, а 26% зізналися, що їм невідомо його місцезнаходження.
Тому ми визначили формування “живої пам’яті” ядром стратегії розвитку Національного заповіднику Бабин Яр.
Цією виставкою ми прагнули привернути увагу до “реінкарнації зла”, яке змінює режими і мундири, але не змінює своєї антилюдської сутності. Саме так працює “жива пам’ять”, на яку заслуговують жертви Голокосту.
Організаторами виставки, крім НІМЗ "Бабин Яр", є також Музей історії міста Києва і Громадський комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Окрему вдячність я хочу висловити Віталію Нахмановичу, ідейному натхненнику концепції виставки та Diana Popova.
Вдячна в.о. Міністра культури і інформаційної політики України Ростиславу Карандєєву, заступнику Керівника Офісу Президента України Олексію Дніпрову, Надзвичайному і Повноважному Послу Держави Ізраїль Michael Brodsky та Постійному заступнику Посла Німеччини Тім Пранґе, які завітали на відкриття з вітальними словами.
РОЗА ТАПАНОВА
Генеральний директор НІМЗ «Бабин Яр!