23 серпня 2017 року до Дня Незалежності України у виставковому залі Національного історико-меморіального заповідника „Бабин Яр” (вул. Мельникова, 44) відкрито виставку „З Любов’ю до України”. Виставка буде діяти до 10 вересня.
На виставці представлені художні вироби декоративно-прикладного мистецтва Київщини. На виставці представлено близько 100 робіт майстрів-аматорів.
Мета виставки – показати творчість майстрів, об’єднаних любов’ю до Батьківщини:
Наш український древній рід
Такі державні заложив основи,
Що скільки буде існувати світ,
Нас не здолають у житті ніколи.
Техніка виконання робіт, представлених на виставці, найрізноманітніша, що повною мірою відтворює особливості сучасного мистецтва Київщини: аплікація, розпис по склу, художня вишивка, картини з атласних стрічок (техніка канзаші). Тематика творчості всеохоплююча: традиційні українські символи, жанрові картини, символіко-містичні композиції, вишиті рушники та українське національне жіноче вбрання.
Досить обширно на виставці представлена колекція ляльок-мотанок, які є прадавнім українським талісманом, зготованим для здійснення заповітних бажань та захисту дому від злих сил.
Мотанки не ігрові ляльки. Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива. . Вони були пов'язані з обрядом плодючості й продовження роду. Лялька-мотанка часто є символом достатку в домі.