Марш пам’яті трагедії в Бабиному Яру.

08.10.2019

В день 78-ї річниці масового розстрілу євреїв, щоб вшанувати їхню пам'ять, зібралися люди з багатьох українських міст України, зокрема, з Києва та області, Житомира, Харкова, Донецька, Слов’янська та ін. Захід розпочався після 12.00 біля кінотеатру "Київська Русь", що на вул. Січових Стрільців.

Участь у Марші пам’яті приймали: Надзвичайний та Повноважний посол
Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкий, головний рабин Києва та України Я́ків Дов Бла́йх, генеральний директор НІМЗ „Бабин Яр” Б.І. Глазунов, представники єврейського духовенства.

Учасники маршу пройшли дорогою, якою євреї йшли на смерть 29 і 30 вересня 1941 року - до пам’ятника "Менора" в  Бабиному Яру. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го Бабин Яр був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айнзанцгрупи СД разом з окупаційною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, пацієнти київської психіатричної лікарні, в’язні Сирецького табору та загалом усі ті, кого гітлерівці вважали своїми ворогами. Бабин Яр став некрополем для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
«Це були звичайні кияни – наші рідні, близькі та їхні друзі. Серед них були старші люди, жінки, діти. Кожного року ми йдемо тією самою дорогою, якою йшли вони. Вони йшли на смерть, ми – щоб наповнити майбутні покоління розумінням цінності кожного життя», говорили учасники скорботної ходи .