29 вересня – день пам’яті страшної трагедії, яка розігралась у Бабиному Яру 80 років тому. Саме у цей день нацистські окупанти розпочали масові розстріли людей у Бабиному Яру.
Зранку до ночі до Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» йшли люди, щоб вшанувати пам’ять жертв нацизму.
Президент України Володимир Зеленський поклав квіти до пам’ятників жертвам нацистів у Бабиному Яру: громадянам та військовополоненим, ромам, українській поетесі Олені Телізі та встановив лампадку до підніжжя пам’ятного знака «Менора». Пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання.
Також до пам'ятника громадянам та військовополоненим, розстріляним нацистами в Бабиному Яру, поклав квіти Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Міністр Олександр Ткаченко та виконуюча обов’язки генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова запалили лампадки пам'ятного вогню, що горітиме впродовж двох днів.
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з православним духовенством також поклав квіти до зазначеного монумента та звершив молитву за упокій душ невинно убитих у жахливій трагедії Бабиного Яру.
Патріарх Філарет закликав до молитви за душі жертв Бабиного Яру і робити все можливе для того, щоб світ ставав кращим і більше жорстокість і ненависть не знищували людські життя.
Нескінченним потоком йшли вшанувати пам’ять загиблих у Бабиному Яру організовані групи учнів та студентів, яким працівники Національного заповідника розповідали про історію і трагедію Бабиного Яру. Зокрема старший науковий співробітник Володимир Корнелюк зустрівся і поспілкувався з вчителями та учнями 10-х і 11-х класів загальноосвітньої школи села Жукин Вишгородського району Київської області.
Увечері біля пам'ятника громадянам та військовополоненим, розстріляним нацистами в Бабиному Яру відбувся екуменічний молебень. Молебень провели предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський та всієї України Епіфаній, предстоятель Грекоко-католицької церкви митрополит Святослав, головний рабин Києва і України Моше Реувен Асман та головний рабин Києва і України громад прогресивного юдаїзму, духовний лідер Релігійного Об'єднання громад прогресивного юдаїзму України Олександр Духовний, які звернулись з промовами до присутніх та помолились за душі загиблих.
Про важливість пам’яті трагедії Бабиного Яру і належного вшанування всіх жертв нацизму наголосили у своїх промовах директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович та виконуюча обов’язки генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова.
Захід організований та проведений Інститутом національної пам’яті України, Інститутом історії України НАН України та Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр».