Церемонія вшанування пам’яті видатної поетки, громадської діячки й полум’яної патріотки Олени Теліги

21.02.2024

Пам'яті Олени Теліги та її сподвижників

21 лютого 2024 року відбулася церемонія вшанування пам’яті видатної поетки, громадської діячки й полум’яної патріотки Олени Теліги та учасників українського визвольного руху – патріотів-підпільників, членів похідних груп ОУН, українців, які полягли за волю України у боротьбі з німецько-нацистськими загарбниками і поховані у Бабиному Яру.Серед цих людей є і чоловік Олени - Михайло Теліга, кубанський козак, український громадський діяч й бандурист, який разом з дружиною прийняв смерть від нацистських катів

У 82-і роковини смерті Олени Теліги біля пам’ятника поетці-борчині та Пам’ятного Хреста розстріляним у Бабиному Яру членам ОУН і українцям-борцям за незалежність України, зібралися кияни, військові, священники та інші українські патріоти, щоб з вдячністю вклонитися символічним могилам Героїв. Працівники Національного історико-меморіальногозаповідника «Бабин Яр» Борис Глазунов, Андрій Ткачук, Олена Шепетюк та Володимир Корнелюк поклали квіти від заповідника та взяли участь у церемонії. 

Після панахиди, яку відслужили спільно священники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви, відбулося віче-реквієм. Серед численних промовців, які говорили про велику українку, були представники державної влади, духовенства, громадських організацій, військові та інші громадяни. 

Зокрема, заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, наголосив на тому, що Олена Теліга повернулася з-за кордону до окупованого німцями Києва, щоб виборювати державну незалежність України і не зрадила своїм принципам у боротьбі з ворогом, не залишила Київ навіть під загрозою смерті. Вона стала прикладом для нинішнього покоління українців, які повернулися в Україну вже під час російсько-української війни для того, щоб захистити рідну землю.

З цікавими фактами із життя Олени Теліги, її чоловіка Михайла та про інших розстріляних у Бабиному Яру українців виступив заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» з наукової роботи, заслужений працівник культури України Андрій Ткачук.

Піснями, зокрема й на вірші Олени Теліги, вшанував пам’ять великої борчині та її побратимів народний артист України, нині молодший сержант Збройних Сил України Тарас  Компаніченко.

Жертовний подвиг Олени Теліги та її сподвижників і нині надихає українців на звитяжну боротьбу проти новітнього агресора й загарбника – російської федерації.

 

Фоторепортаж Володимира Корнелюка