3 грудня завідувач архівним відділом Михайло Гутор провів історико-політологічну екскурсію, на території Заповідника та на виставці «Бабин Яр: дзеркала смерті», для учнів-біженців з окупованого Мелітополя.
19 вересня 1941 року Київ було окуповано нацистською Німеччиною і вже через 10 днів сталася одна з найкривавіших трагедій Другої світової війни- масові розстріли мирних мешканців Києва в Бабиному Яру. Страшне горе, наче чорна лавина, накрило квітуче колись місто.
24 лютого 2022 року така ж чорна лавина накрила собою маленьке, інтеркультурне містечко Мелітополь, такі ж саме фашисти, як і у 41-му прийшли на наші землі, щоб грабувати, руйнувати, вбивати...
Саме тому так важливо було мелітопольським підліткам, які змогли вирватися з окупації, побувати в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр», бо ці діти стали свідками злочинів «нового зла», яке народилося вже в 21 столітті.
82 роки розділяє окупацію Києва і окупацію Мелітополя, але й об’єднує спільний біль, воля до життя, жага до Перемоги!
Стоячи на краю Бабиного Яру, ці мелітопольські діти, у яких відібрали дім і щасливе дитинство, назавжди закарбують в своєму серці пам’ять про страшні злочини проти людства і передадуть цю пам’ять наступним поколінням – заради Майбутнього!
АННА – керівник групи.